2015 Three Counties Singles

THREE COUNTIES BOWLS FELLOWSHIP SINGLES COMPETITION 2015

PRELIMINARY ROUND ARRANGE BY 2-5-15 PLAY BY 23-5-15

 

1

P. Barnet (Cran)     V      E. Smith  (A)

17

G.Dixon  (Mid)  V  R.Humphrey  (G/F)

2

T. Tobutt  (Mil)    V   C. Spear  (Mil)

18

A. Robins  (Mil)  BYE

3

L.Denyer-Smith  (Rog)    BYE

19

N.Callingham (Won) V B.Gray  (G/F)

4

R. Bousher  (Hed)  V  R. Baker (Lip)

20

P.Moss  (Lip)       BYE

5

R. Pullen  F/M  V  A.Piombini (Row)

21

M.Blewitt    (Mil)    BYE

6

G. Laro  (F/M)         BYE

22

P. Jones  (Rog)   V   G. Topp   (Has)

7

B. Scowcroft (F/M)  V   S. Seddon (Mil)

23

B. Archer  (H/H)  V  D.Jarrett   (G/F)

8

G. Robinsin (G/F) V       M. Akkouh (Row)

24

G.Plant   ( Frens)     BYE

9

M. Rathbone   (B)    BYE

25

J.Bywater   (H/H)    BYE

10

C.Boxall   (Sted)       BYE

26

J.Robins   (Mil)   V D.Stephens  (Hed)

11

R.Uffold   (Has)    V    C.Stevens  (Mil)

27

D.Hough  (F/M)     BYE

12

P. Slingo   (Row)       BYE

28

S.Burrows   (Hed)   BYE

13

A.Neil       (G/F)        BYE

29

M.Thayre  (Lip)   V  N.Whiteman  (Mil)

14

B.Seddon    (Mil)      BYE

30

R.Carn   (Has)    BYE

15

Jeff  Woods   (Mil)   BYE

31

R.Holt   (Lip)      BYE

16

Jim  Wood    (Mil)   BYE

32

G.Burgess  (Rog) V  D.Ham  (F/M)

 

FIRST ROUND ARRANGE BY 6-6-15 PLAY BY 20-6-15

1

G.Robinson   (G/F)   V  M.Blewitt   (Mil)

9

A.Robins  (Mil)   V  G.Ward  (F/M)

2

G.Topp   (Has)          V G.Burgess   (Rog)

10

L.Denyer-Smith (Rog) V D.Hough  (F/M)

3

Jim Wood   (Mil)      V  R.Carn      (Has)

11

C.Spear   (Mil)    V    R.,Holt    (Lip)

4

R.Humphry  (G/F)   V  N.Whiteman (Mil)

12

G.Plant   (Fren)   V   B.Seddon   (Mil)

5

Jeff Woods  (Mil)    V   A.Neil  (G/F)

13

B.Scowcroft  (F/M) V N.Callingham  (G/F)

6

P.Barnett   (Cran)    V  R.Bousher  (Hed)

14

C.Boxall  (Sted)      V  B.Archer  (H/H)

7

J.Robins  (Mil)        V  P.Slingo    (Row)

15

M.Rathbone  (Has) V J.Bywater  (H/H)

8

S.Burrows  (Hed)    V  A.Piombini  (Row)

16

C.Stevens   (Mil)   V   P.Moss   (Lip)

SECOND ROUND ARRANGE BY 30-6-15 PLAY BY 18-7-15

1

J.Bywater (H/H)      V N.Callingham (G/F)

5

G.Topp  (Has)          V  C.Stevens   (Mil)

2

R.Bousher (Hed)      V  G.Ward   (F/M)

6

N.Whiteman (Mil)   V   C.Spear  (Mil)

3

A.Piombini (Row)   V  J.Robins   (Mil)

7

G.Plant  (Fren)         V   M.Blewitt  (Mil)

4

R.Carn   (Has)      V L Denyer-Smith (Rog)

8

A.Neil   (G/F)          V   C.Boxall   (Sted)

 

QUATERFINALS ARRANGE BY 28-7-15 PLAY BY  15-8-15

 

1

N.Whiteman (Mil) V N.Callingham  (G/F)

3

A.Neil   (G/F)      V    R.Carn   (Has)

2

A.Piombini  (Row)   V  G.Plant    (Fren)

4

R.Bousher  (Hed)  V    G.Topp   (Has)

 

SEMI-FINALS ARRANGE BY  29-8-15 PLAY BY 5-9-15

 

1

G.Plant   (Fren)   V   N.Whiteman   (Mil)

2

R.Bousher  (Hed)  V A.Neil   (G/F)

 

 

FINAL TO BE PLAYED ON SATURDAY 19th SEPTEMBER 2015 at HEADLEY BOWLS CLUB