2019 Three Counties Singles Competition

Three Counties Bowls Fellowship Pairs Competition 2019

Preliminary Round Arrange by 28/4/19 Play by 18/5/19

1

Bye v A Byrd (Farn)

17

M Guy (Mil) v A Piombini (Row)

2

N Whiteman (Mil) v C Brady (Mil)

18

R Uffold (Hasle) v R Newbury (Mil)

3

M Gorman (AS) v D Paterson (B)

19

A Eveleigh (E/W) v G Martin (Won)

4

Bye v B Masin (Mil)

20

M Rathbone (B) v R Carn (Hasle)

5

 J Wadlow (A) v N Brady (Mil)

21

C Downham (Mid) v D Demaine (Hasle)

6

S Paton (P) v Bye

22

R Purchase (P) v A Avis (Mil)

7

F Camis (Farn) v D Sheppard (Mil)

23

Bye v B Gray (G/F)

8

C Emanuel (Mid) v J Bywater (H/H)

24

A Twiddy (P) v K Hornbrook (Mil)

9

P Chutter (Mid) v R Holt (Lip)

25

Bye v D Ham (F/M)

10

D Humphrey (Cran) v M Akkouh (Row)

26

D Andrews (Cran) v S Seddon (Mil)

11

J Robins (Mil0 v P Barnett (Cran)

27

D Spandly (P) v K Englebrecht (Hasle)

12

G Dixon (Mid) v D Fitchett (Farn)

28

T Hourahine (P) v N Callingham (Won)

13

C Boxall (Sted) v M Paton (P)

29

Bye v R Martin (Cran)

14

Bye v S Dearlove (P)

30

P Brown (G/F) v G Beddal (E/W)

15

S Saunders (Mil) v I Dixon (Cran)

31

A Brady (Mil) v A Neil (G/F)

16

L Avia (Mil) v G Robinson (G/F)

32

T Wareham (Frens) v M Macfarlane (H/H)

 

First Round Arrange by 1/6/19 Play by 22/6/19

1

M Rathbone (B)    v   C Emanuel (Mid)

9

B Gray (G/F)   v   R Martin (Cran)

2

A Neil (G/F)   v   G Robinson (G/F)

10

D Sheppard (Mil)   v   I Dixon (Cran)

3

B Masin (Mil)   v   R Purchase (P)

11

A Piombini (Row )   v   S Seddon (Mil)

4

J Robins (Mil)   v  D Fitchett (Farn)

12

S Paton (P)   v   A Byrd (Farn)

5

M Paton (P)   v   D Spandly (P)

13

D Ham (F/M)   v   P Chutter (Mid)

6

M Akkouh (Row)   v   P Brown (G/F)

14

M Gorman (AS)    v   D Demaine (Hasle)

7

K Hornbrook (Mil)   v   A Eveleigh (E/W)

15

J Wadlow (A)    v    S Dearlove (P)

8

N Callingham (Won)   v   v M Macfarlane (H/H)

16

R Newbury (Mil)   v   C Brady (Mil)

 

Second Round Arrange by 30/6/19 Play by 17/7/17

1

A.NEIL   (G/F)         V  D.FITCHETT     (FARN)

5

  D.SHEPPARD (MIL)   V   A.BYRD    (FARN)

2

M.PATON    (P)       V  M.AKKOUH      (ROW)

6

R.PURCHASE   (P)      V  S.DEARLOVE     (P)

3

P.CHUTTER  (MID)     V  R.NEWBURY    (MIL)

7

M.RATHBONE   (B)     V  M.GORMAN      (AS)

4

B.GRAY     (G/F)          V  S.SEDDON      (MIL)

8

A.EVELEIGH   (E/W)   V  N.CALLINGHAM  (WON)

 

Quarter-Finals Arrange by 27/7/19 Play by 10/8/17


1

M.GORMAN  (AS)        V      M.PATON      (P)

3

N.CALLINGHAM   (WON)    V   R.PURCHASE  (P)

2

A.NRIL    (G/F)              V     D.SHEPPARD     (MIL)

4

P.CHUTTER   (MID)     V    S.SEDDON  (MIL)

 

Semi-Finals Arrange by 17/8/19 Play by 1/9/19

1

 A.NEIL   (G/F)  V N.CALLINGHAM  (WON)   

2

M.PATON  (P)  V    P.CHUTTER   (MID)


 

Finals to be played at Alton Social Bowls Club on 21st September