2019 Three Counties Pairs Competition

                        THREE COUNTIES BOWLS FELLOWSHIP PAIRS COMPETITION 2019

                             PRELIMINARY ROUND ARRANGE BY 28-4-19 PLAY BY 18-5-19

1

F.CAMIS  (FARN)     V     P.TEAGUE  (HASLE)

17

G.HAYES   (ROG)    V  M.HUTCHINGS  (MID)

2

B.GRAY   (G/F)         V    M.PLATT    (MIL)

18

P.ARCHER   (HED)  V  A.AVIS    (MIL)

3

D.STEPHENS  (HED)   V   J.MILTON    (HED)

19

R.UFFOLD   (HASLE)  V  A.EVELEIGH   (E/W)

4

A.PIOMBINI  (ROW)  V  R.HOLT   (LIP)

20

E.PHILLIPS   (A/S)    V    T.HOURAHINE   (P)

5

G.ROBINSON   (G/F)  V    I.DIXON   (CRAN)

21

R.AMY    (G/F)      V    R.WAIT    (CRAN)

6

          BYE                  V     S.SEDDON   (MIL)

22

N.BRADY    (MIL)    V  D.ANDREWS   (CRAN)

7

M.GUY     (MIL)       V          BYE

23

P.CHUTTER   (MID)   V   M.AKKOUH  (ROW)

8

R.SOFTLY   (MID)    V    J.WADLOW    (A/L)

24

F.SEARLE   (G/F)   V    A.BRADY     (MIL)

9

A.BYRD    (FARN)    V     C.HOLMAN     (HED)

25

D.PATERSON   (B)   V   L.HAYES   (ROG)

10

R.HUTCHINSON  (P)  V   D.HAM   (F/M)

26

N.WHITEMAN  (MIL) V        BYE

11

S.THORNBER   (WON)  V   M.PATON   (P)

27

A.NEIL   (G/F)       V    L.MAGNINI    (H/H)

12

R.CARN    (HASLE)    V   D.DEMAINE   (HASLE)

28

C.BOXALL    (STED    V         BYE

13

G.BROWLEE   (B)      V   P.BROWN    (G/F)

29

N.CALLINGHAM  (WON)  V D.FITCHETT (FARN)

14

J.BYWATER    (H/H)  V  R.GRAHAM   (FARN)

30

            BYE              V       D.ATWELL    (A/S)

15

G.DIXON   (MID)   V   A.ATWELL   (A/S)

31

           BYE               V       D.HUMPHREY  (CRAN)

16

C.EMANUEL   (MIL)  V   R.PURCHASE    (P)

32

C.DOWNHAM  (MID)  V   P.BARNETT  (CRAN)

 

                                                FIRST ROUND ARRANGE BY 1-6-19 PLAY BY 22-6-19

1

M.HUTCHINGS (MID)   V  J.BYWATER    (H/H)

9

R.UFFOLD  (HASLE)   V  S.THORNBER  (WON)

2

P.ARCHER   (HED)         V  R.HUTCHINSON  (P)

10

M.PLATT   (MIL)         V  L.HAYES      (ROG)

3

G.DIXON   (MID)           V  R.CARN   (HASLE)

11

D.HUMPHREY (CRAN) V  F.SEARLE   (G/F)

4

R.SOFTLY   (MID)          V  N.BRADY    (MIL)

12

D.ATWELL  (A/S)         V   A.PIOMBINI  (ROW)

5

G.BROWNLEE (B)         V  R.WAIT    (CRAN)

13

J.MILTON   (HED)        V    M.GUY      (MIL)

6

A.NEIL    (G/F)               V  R.PURCHASE     (P)

14

A.BYRD   (FARN)         V G.ROBINSON   (G/F)

7

F.CAMIS   (FARN)         V  S.SEDDON     (MIL)

15

P.CHUTTER    (MID)   V  D.FITCHETT    (FARN)

8

C.BOXALL    (STED)       V  T.HOURAHINE   (P)

16

N.WHITEMAN  (MIL)   V  P.BARNETT  (CRAN)

 

                                                SECOUND ROUND ARRANGE BY 30-6-19 PLAY BY 14-7-19

1

R.WAIT   (CRAN)           V  P.BARNETT    (CRAN)

5

G.DIXON    (MID)          V  D.HUMPHREY  (CRAN)

2

D.ATWELL     (AS)         V  J.MILTON      (HED)

6

M.PLATT    (MIL)          V   A.BYRD     (FARN)

3

R.HUTCHINSON  (P)     V   T.HOURAHINE    (P)

7

P.CHUTTER   (MID)      V  J.BYWATER   (H/H)

4

S.SEDDON      (MIL)      V  R.UFFOLD     (HASLE)

8

R.SOFTLY    (MID)       V    A.NEIL      (G/F)

 

                                            QUARTER-FINALS ARRANGE BY 27-7-19 PLAY BY 10-8-19

1

                       5                V                   7

3

                      2                  V                 6

2

                       1                 V                   8

4

                      3                  V                 4

 

                                                  SEMI-FINALS ARRANGE BY 17-8-19 PLAY BY 1-9-19

1

                      2                   V                   3

2

                      4                     V                1

 

                             FINALS TO BE PLAYED ON 21st SEPTEMBER 2019 AT ALTON BOWLS CLUB